fbpx

 W dniu 09 listopada 2008r. o godz. 12:00 na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu odbędzie się Panel Dyskusyjny nt Ochrony Ciemnego Nieba z okazji Międzynarodowego Roku Astronomii 2009. Do udziału serdecznie zapraszamy zarówno miłośników astronomii, ekologów jak i inne osoby zainteresowane szerszymi działaniami w tym zakresie. Panel będzie się opierał przede wszystkim na materiałach rozsyłanych przez International Dark Sky Associations dla przedstawicieli krajowych komitetów Dark Skies 2009. W Polsce funkcję tą pełnią Julia Romanowska oraz Tomasz Wierzchowski.

 Celem spotkania będzie omówienie międzynarodowych inicjatyw związanych z Ciemnym Niebem w Międzynarodowym Roku Astronomii, a także dyskusja na temat przygotowania ogólnoeuropejskiego wydarzenia promującego ochronę ciemnego nieba 28 marca 2009.  Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej informacji - również pod tym adresem.

 

Materiały po spotkaniu w postaci listy pomysłów, które będą realizowane w 2009 roku można pobrać w wersji PDF z niniejszego odnośnika.  Więcej informacji również pod adresami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

JJ Social Slider