Wraz z nadejściem wakacji w różnych czasopismach coraz więcej pojawia się informacji na temat, w jakim terminie najlepiej i gdzie wybrać się podczas tegorocznego lata na urlop oraz co jest trendy na plaży. Jednak miłym zaskoczeniem jest popularyzowanie w gazetach społecznie ważnych problemów. Na przykład w nowym numerze eko magazynu „Organic” mamy okazję zapoznać się z zagadnieniem ciemnego nieba. W artykule pt. „Ciemności kryją niebo” przedstawiciel Stowarzyszenia POLARIS-OPP odpowiada na pytania związane z ową ideą.
 
Czym jest „Organic”? Jest to niedawno powstały bezpłatny dwumiesięcznik eko dostępny dla czytelników w formie on-line na stronie: www.organicmagazine.pl 
Ekologia, społeczeństwo, styl życia, rodzina – to strefa tematyczna magazynu. Poruszane są w nim przede wszystkim kwestie związane z ekologicznym stylem życia, kierowane do wszystkich rodzin chcących żyć zgodnie z eko normami. Magazyn póki co dostępny jest wyłącznie drogą elektroniczną. Miejmy nadzieję, że liczne zainteresowanie eko konsumentów sprawi, iż niedługo zobaczymy go na sklepowej półce.


 Najnowszy numer „Organica” dostępny jest po kliknięciu w poniższy link:
http://organicmagazine.pl/magazyn-organic/organic/organic-12010/menu-id-183.html

Na stronach 86-87 mamy okazję przeczytać ciekawy wywiad przeprowadzony przez Magdalenę E. Salę z Piotrem Nawalkowskim, Prezesem Stowarzyszenia POLARIS-OPP, poruszający wszystkie istotne zagadnienia wpisujące się w ideę ciemnego nieba. Między innymi znajdujemy odpowiedź na pytanie, w jaki sposób chronić ciemne niebo i co należy zrobić, aby zamiast pomarańczowej łuny nad nami ujrzeć przepiękne rozgwieżdżone niebo. Problem ten został przedstawiony w przystępny sposób, tak, aby każdy czytelnik mógł zrozumieć podstawowe założenia idei.  Pytanie za pytaniem, dowiadujemy się, co jest wrogiem ciemnego nieba i jak z nim walczyć. Jak przekonać społeczeństwo i władze do słuszności działań z tym związanych. Mamy już pierwsze w Polsce sukcesy pod tym względem, niestety na razie tylko lokalne. Miejmy nadzieję, że sprawa ta nabierze większego rozgłosu i zainteresowania ze strony zwykłych ludzi oraz znajdzie poparcie w postaci odpowiednich państwowych regulacji prawnych.
 
 

JJ Social Slider