fbpx

Działania w Polsce

W dniach 14-15 września 2023r. w Toruniu na terenie Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarski Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odbędzie się 7. edycja Ogólnopolskiej Konferencji nt. Zanieczyszczenia Światłem. W tym roku działania przygotowawcze organizował komitet składający się w większości z osób wchodzących w skład Light Pollution Think Tank, czyli grupy naukowców i działaczy udzielających się z ww. tematyce pod wspólnym szyldem jako LPTT. Jest to przedsięwzięcie aktualnie finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO, któremu administruje Stowarzyszenie POLARIS - OPP prowadzące Program Ciemne Niebo - Polska. VII OKZS posiada w tegorocznej odsłonie bardzo rozbudowany harmonogram wydarzeń, składający się nie tylko z licznych wystąpień naukowców, badaczy i popularyzatorów redukcji zanieczyszczenia sztucznym światłem, ale i szereg działań towarzyszących z tytułu odbywającego w tym samym czasie, Światowego Kongresu Kopernikańskiego.

XI Festiwal Ciemnego Nieba - dziękujemy za liczne przybycie i wspólnie spędzone chwile pod gwiaździstym niebem!

 

 

UWAGA! Nadal posiadamy jeszcze wolne teleskopy w ramach programu "De revolutionibus". Szczegóły i zasady można znaleźć na stronie: Pierwszy teleskop? Nie kupuj - weź od nas!

 

Pogodnego nieba i zapraszamy do śledzenia naszych social mediów. Kolejne aktywności już wkrótce!

XI Festiwal Ciemnego Nieba - 12-15.08.2023r. Sopotnia Wielka

XI Festiwal Ciemnego Nieba zmienia formułę z jednonocnej obserwacji przy muzyce pod gwiazdami, na dwunocną imprezę, która tym razem przypada w terminie 12-15 sierpnia 2023r. Warunki tego lata są wyjątkowo sprzyjające, gdyż jest to nie tylko długi weekend sierpniowy, podczas którego wypada maksimum "spadających gwiazd" Perseidów, ale i wydarzenie jest bardzo blisko nowiu Księżyca. Daje nam to możliwość organizowania obserwacji ciemnego nieba i warsztatów o tematyce redukcji zanieczyszczenia światłem w idealnych wręcz okolicznościach! Aby nie popełnić zeszłorocznego błędu pogodowego, zwiększamy więc szanse organizując plenerowe działania w dwie, a tak naprawdę aż trzy noce! Szczegóły programu poniżej...

 

JJ Social Slider