fbpx

 W ostatnich dniach w mediach publicznych ukazały się kolejne materiały informacyjne mówiące o ochronie ciemnego nieba w naszym kraju. TVP Katowice wyemitowała w dniu 26.08.08r w wieczornych Aktualnościach dwuminutowy materiał skupiający się przede wszystkim na wygaszaniu latarni w Sopotni Wielkiej.  Nastepnego dnia Polskie Radio dla zagranicy wyemitowało na antenie wywiad z Julią Romanowską, koordynatorką Stowarzyszenia POLARIS - OPP reprezentującą również polski program Ciemne Niebo we współpracy międzynarodowej.

Rozmowa poprowadzona w języku angielskim dotrze do słuchaczy w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytani, natomiast materiał telewizyjny o zasięgu regionalnym skupił się na wygaszaniu ulicznego oświetlenia od północy do 4:00 rano dzięki czemu w Sopotni Wielkiej panują prawie idealne warunki do obserwacji astronomicznych. Na stronie internetowej http://ww6.tvp.pl/6605,20080826778942.strona przeczytać można zapowiedź materiału telewizyjnego. W dziale Archiwum Aktualności należy szukać pliku z zapisem materiału z dnia 26.08.08.
Natomiast na http://www.polskieradio.pl:80/zagranica/news/artykul90097.html znaleźć można zapis radiowego wywiadu w języku angielskim oraz ściągnąć plik z nagraniem.

JJ Social Slider