fbpx

XIII DU 2020 baner

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi serdecznie zapraszają na kolejną, XIII edycję ogólnopolskiej konferencji „Dzień Urbanisty”. Obecne hasło wydarzenia brzmi „ŚWIATŁOCIEŃ”. Celem wydarzenia jest propagowanie wiedzy i dobrych praktyk z dziedziny urbanistyki oraz planowania przestrzennego. W tym roku organizatorzy zaplanowali dwa dni podzielone na odbrębne zagadnienia związane ze światłem i cieniem, a swoje miejsce znalazła także tematyka ochrony ciemnego nieba i redukcja "light pollution". Wśród zaproszonych prelegentów znajdziemy m.in. członków Komitetu Naukowego Ogólnopolskiej Konferencji nt. Zanieczyszczenia Światłem, ekspertów czy też liderów regionalnych zrealizowanego w 2019 roku projektu "Dark Sky Poland".

 

 

Wydarzenie zostanie otwarte przez Prezydenta Miasta Poznania oraz Prezesa TUP Oddział w Poznaniu. W pierwszym dniu gro wystąpień poświęcone będzie kształtowaniu przestrzeni za pomocą oświetlenia oraz poruszony zostanie temat masterplanów oświetleniowych na podstawie doświadczeń wybranych miast. Nie zabraknie przedstawicieli takich wydarzeń jak Light.Move.Festival w Łodz czy zagadnień iluminacji na przykładzie realizacji Urzędu Miasta Stołecznego w Warszawie. Dzień zakończy otwarta dyskusja prelegentów i uczestników.

 

Drugi dzień wydarzenia upłynie pod znakiem właściwego kształtowania cienia za pomocą zieleni miejskiej oraz przy wsparciu narzędzi do modelowania. To właśnie tego dnia będzie można usłyszeć nieco więcej o zagadnieniu zanieczyszczenia światłem, jego wpływu na otoczenie oraz zaprezentowane zostaną skuteczne metody przeciwdziałania coraz powszechniejszemy problemowi światła uciążliwego i nie tylko. Ten dzień również zakończy się dyskusją.

 

Konferencja odbędzie się w dniach 6-7 lutego 2020 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, jako jedna z imprez towarzyszących targom „Budma 2020”. Tegoroczna edycja odbędzie się podobnie jak w roku poprzednim w Pawilonie 15, Sala 1D.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny, po uprzedniej rejestracji uczestnictwa za pomocą formularza zgłoszeniowego:
http://tup.poznan.pl/konfrencje/dzien-urbanisty/2020-2

 

Na tej samej stronie znajdziemy więcej informacji nt. sylwetek prelegentów, aktualizowanym na bieżąco programie oraz innych szczegółach wydarzenia.

 

W uwagi na fakt, że obecni będą także przedstawiciele Programu Ciemne Niebo, będzie możliwość pobrania materiałów informacyjnych o tematyce zanieczyszczenia sztucznym światłem, skonsultowania własnych inicjatyw na rzecz racjonalnych polityk oświetleniowych, a także uzyskania informacji nt. przygotowywanej na jesień w Łodzi, Ogólnopolskiej Konferencji nt. Zanieczyszczenia Światłem. 

 

Zapraszamy!

 

 

 

 

JJ Social Slider